העלמת צלקות - הטיפולים המומלצים לטיפול בצלקות

סובלים מצלקות בולטות המפריעות לאיכות החיים שלכם?

 

הגיע הזמן שתדעו שיש פתרון!

 

אנחנו נראה לכם את כל השיטות הקיימות כיום להעלמת צלקות מכל הסוגים, כך שתוכלו לבחור מתוכן את השיטה להסרת צלקות המתאימה לכם ביותר בהתאם לסוג הצלקת.

 

צלקות בעור נגרמות כתוצאה מתהליך ביולוגי שמטרתו להגן על פציעות בעור שנוצרו על ידי כוויות, חתכים, ניתוחים, אקנה ועוד. הצלקת תופיע בדרך כלל אחרי פציעות החודרות את שכבת העור העליונה ופוגעות ברקמות נוספות. בכתבה זו נעמוד על כל סוגי הצלקות הקיימות ודרכי הטיפול המקובלות לטשטוש צלקות והעלמתן.

 

התהוות הצלקת

 

לאחר פציעה או חתך כלשהוא בעור ולאחר שהפצע כבר התאחה, הצלקת תהייה אדומה ומוגבהת מהעור עצמו. ככל שעובר הזמן הצלקת משתטחת ונספגת בעור עצמו, אך עדיין יישאר סימן על העור, בהתאם לעומק החתך ומהות הפציעה. לרוב האנשים צלקות זה דבר שמפריע לאיכות החיים, במיוחד כאשר הן מופיעות באזורים רגישים, כמו: פנים, צוואר, ידיים וכד'.

 

האם ניתן להעלים צלקת?

 

על ידי טיפול מתאים לאופי ולסוג הצלקת שמתחיל בזמן קרוב ככל הניתן לזמן הפציעה, ניתן למזער או לטשטש את מראה הצלקת ולעיתים אף להעלימה לגמרי. 

 

הטיפול בצלקות מתחלק לכמה סוגים ויכול לנוע מתרופות סבתא ועד ניתוחים פלסטיים או לייזר להעלמת צלקות.

 

סוגי צלקות

 

עוד קודם תחילת הטיפול בצלקת, חשוב לאבחן לאיזה סוג היא שייכת כדי להתאים לה את הטיפול האפקטיבי ביותר.

 

סוגי הצלקות מתחלקים ותלויים בסיבת הווצרות הצלקת, סוג הפגיעה ומקום הפציעה בגוף האדם - אינה דומה צלקת בעפעף העין לצלקת ברגל, למשל. כל הנתונים הללו משפיעים על סוג הטיפול ומידת האפקטיביות שלו.

 

צלקת אטרופית - צלקת שקועה

 

זוהי צלקת שאינה בולטת מעל העור, אלא שקועה בו. סוג הצלקות הללו נגרמות כתוצאה מפגיעה בחלבון הקולגן בעור שאחראי על בניית רקמות החיבור. הגוף לא הצליח לייצר רקמת עור חדשה וכך נוצרות הצלקות השקועות. צלקות אטרופיות מופיעות בדרך כלל אחרי אקנה, אבעבועות רוח ומחלות עור שונות.

 

צלקת היפרטופית - צלקת מוגבהת

 

זוהי צלקת בולטת בעלת גבולות ברורים ופיגמנטציה המופיעה באזור הפצע. צלקות אלו נוטות להתכווץ עם הזמן והופכות לבולטות פחות צלקות אלו נוצרות כתוצאה מהפרשה מוגברת של חלבון הקולגן ומשאירות סימן בולט על העור. צלקות אלו מופיעות בדרך כלל לאחר ניתוח או פציעות וחתכים עמוקים.

 

צלקת קלואידית

 

זוהי צלקת בולטת, אך בשונה מצלקת היפרטופית, סוג צלקת זה חורג מגבולות הפצע ועשוי גם להמשיך לגדול אחרי שהפצע עצמו החלים לחלוטין. צלקת זו יכולה לגרום גם לגירוד וכאבים עד להפרעה בתנועה. צלקת זו נפוצה בעיקר אצל בעלי עור כהה.

 

צלקת קונטרקטורה - צלקת מכווצת

 

זוהי צלקת המותחת את העור ומכווצת אותו. צלקות כאלו נגרמות בדרך כלל מכוויה והן יכולות להיות כואבות או מגרדות. במידה והצלקת עמוקה מאד, היא יכולה להשפיע על השרירים או להגביל את התפקוד של האיבר המצולק. בסוג צלקת זו, ישנה חשיבות רבה לטפל עוד לפני שהצלקת תתפתח, כדי לא לפגוע באיברים פנימיים.

 

צלקת מתיחה

 

זוהי צלקת שטוחה ובהירה בגובה העור. צלקת זו נוצרת כאשר צלקת שנוצרה מחתך של ניתוח מתרחבת ומתמתחת, או כתוצאה של סימני מתיחה לאחר ההריון.

 

צלקות אקנה

 

צלקות אקנה מתחלקות לשלושה סוגים:

 

  1. Ice Pick Scars - אלו חורים קטנים ועמוקים כדוגמת דקירת מחט. הצלקת מעמיקה עד לשכבות העור העמוקות וזהו הסוג החמור ביותר של צלקות אקנה וקשות לטיפול. 

  2. Boxcar Scars - אלו שקעים שטוחים עם גבול ברור, הן ניתנות לטיפול על ידי ניתוח תת עורי ללא חתך המבוצע על ידי מחט.

  3. Rolling Scars - אלו צלקות לא אחידות שיוצרות מעין מרקם גלי לעור עצמו. בצלקות אלו ניתן לטפל על ידי לייזר להעלמת צלקות או טיפולי לייזר לא פולשניים שמטרתם למתוח את העור ולעודד ייצור של קולגן.

 

מהם הטיפולים המומלצים לטיפול בצלקות?

 

ישנם סוגים רבים של טיפולים להעלמת צלקות, החל מתרופות סבתא ועד ניתוח פולשני.

 

תחת הקטגוריה של ''תרופות סבתא'' - נמצאים שמן הקוקוס - לטיפול בצלקות והגנה מדלקות, תמצית בצל, אלוורה ועוד.

 

סוג נוסף של טיפול לטשטוש צלקות הוא שימוש בג'ל ויריעות סיליקון. השימוש בהם מזרז החלמה של פצעים, מפחית כאבים ומשפר את מראה הצלקת. סוג הטיפול הזה מומלץ בצלקות היפוטרופיות וקלואידיות. ניתן להשיג את הג'ל ויריעות הסיליקון בבתי המרקחת, ללא צורך במרשם רופא. 

 

ישנם גם סוגי ניתוחים פלסטיים שונים להעלמת צלקות, הם מומלצים אך ורק במקרים קשים, מכיוון שהניתוח עצמו משאיר צלקת, אמנם קטנה ומזערית הרבה יותר, אבל בכל זאת - צלקת.

 

הטיפול הנפוץ ביותר בשנים האחרונות להסרת צלקות, שלא מצריך פעולה פולשנית, הוא כמובן - טיפול בלייזר להעלמת צלקות. הטיפול בלייזר נחשב בטוח לחלוטין ומתאים לצלקות קלות עד בינוניות והוא ניתן כמעט בכל מכון או מרפאת לייזר, ללא כאבים וללא הרדמה.

 

טיפולים המונעים צלקות

 

טיפול נכון במקום החתך, הפציעה או הכוויה ימנע התהוות של צלקת קשה וישפר את המראה שלה. כדי למנוע התהוות של צלקות קשות, הקפידו על היגיינה באזור הפצע ושטפו מספר פעמים ביום עם סבון עדין. 

 

כדאי לא לתת לפצע להתייבש ולא לצאת לשמש. סביבה לחה מעודדת שמירה על רקמות העור ומונעת התפתחות של צלקות. השמש יכולה לגרום לצלקת  להראות כהה יותר ולהבליט אותה, לכן המנעו עד כמה שניתן מחשיפה מוגברת לשמש.

 

לא יודעים איזה סוג טיפול יתאים להעלמת הצלקת שלכם?

 

כדי לבחור טיפול מתאים להעלמת צלקות, אנחנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בתחום הרפואה האסתטית. 

 

כל מה שעליכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של מרפאות ומכוני אסתטיקה מומלצים המתמחים בטשטוש והעלמת צלקות באזור מגוריכם, כך שתוכלו לבחור מתוכן את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

 

בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT


 

השוואת ספקים באסתטיקה רפואית

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}