רשימת כל קרנות המימון הפילנתרופיות המעניקות הלוואות לעסקים נכון לשנת 2019

מחפשים קרן מימון פילנטרופית לעסק?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לכך שתוכלו לקבל מימון או הלוואה לעסק באמצעות קרנות מימון פילנטרופיות המעניקות הלוואות לעסקים ללא ריבית ובתנאים אטרקטיביים!

 

כל עסק שזקוק להלוואה יכול לפנות לא רק לבנקים ולגופים השונים בתחום האשראי החוץ-בנקאי, אלא גם לשורה ארוכה של קרנות מימון פילנתרופיות. הכוונה היא לקרנות אשר פועלות שלא למטרת רווח, אלא מתוך רצון לעודד את הפעילות העסקית בישראל ובפרט בפריפריה.

 

אנשי המקצוע של CONTACT הכינו עבורכם רשימה עדכנית (נכון ל-2019) של הגופים הפילנתרופיים המספקים פתרונות מימון משתלמים. במידה וזה מעניין אתכם, נוכל גם לשדך לכם יועץ כלכלי מנוסה שיעזור לכם לבחור נכון הלוואה לעסק בתנאים אופטימליים.

 

קרן נתן

 

קרן נתן מעניקה הלוואות לעסקים בהקמה, בתנאי שליזם יש ניסיון רלוונטי ומוכח בתחום הפעילות. הסכום המקסימלי שניתן לקבל בקרן זו הוא 240,000 ש"ח, תקופת ההחזר היא עד 3 שנים ויתרון משמעותי של גוף פילנתרופי זה הוא שכל הלוואה עסקית ממנו היא ללא ריבית - חיסכון משמעותי בעלות המימון.

 

קרן קורת

 

קרן קורת משתפת פעולה עם בנקים שונים ומציעה מספר מסלולים:

 

1. עסקים קטנים ובינוניים - הסכום המקסימלי הוא 750,000 ש"ח, הריבית היא פריים ועוד 2.1% (כלומר 3.85% נכון ל-2019) ואת ההחזרים ניתן לפרוס לעד 60 חודשים (מתוכם 6 חודשים גרייס). הקרן ערבה על חצי מסכום ההלוואה, ובעלי העסק נדרשים להעמיד בטחונות בשיעור של 25%.

 

2. עמותות ועסקים חברתיים - מסלול זה מעניק הלוואה לעסק שמוגדר חברתי ולעמותות שפעילות שנה ומעלה. הסכום המרבי הוא 500,000 ש"ח, תקופת ההחזר 5 שנים (עם 6 חודשי גרייס).

 

3. נשים במגזר הערבי - הלוואות בסכומים של עד 30,000 ש"ח לעסקים בני חצי שנה ומעלה. תקופת ההחזר היא 36 חודשים והתנאים הם ערב אחד והתחייבות אישית. אופציה נוספת היא הלוואות קבוצתיות (לעסקים פעילים וגם כאלה שרק מוקמים) בסכומים צנועים יותר, עד 10,000 ש"ח, לפרקי זמן של שנה עד שנתיים.

 

4. יוצאי אתיופיה - מסלול שמיועד לעולים ותיקים (15 שנה ומעלה) מאתיופיה. ניתן לקבל הלוואות של עד 150,000 ש"ח למשך עד 5 שנים. אם הסכום המבוקש הוא 60,000 ש"ח או יותר נדרשת הצגת תוכנית עסקית וגם שני ערבים (סכומים צנועים יותר אפשר לקבל עם ערב אחד בלבד).

 

5. עסקים זעירים - הלוואות לעסקים בהקמה או כאלה שרק התחילו לפעול (בחצי השנה הראשונה שלהם). הסכום המקסימלי הוא 30,000 ש"ח ותקופת ההחזר היא 36 חודשים (מתוכם 3 חודשים גרייס). תנאי הכרחי הוא השתתפות בתוכנית חונכות עסקית.

 

הקרנות של הסוכנות היהודית

 

קרנות מימון פילנתרופיות הן במובן מסוים המשך ישיר לפעילות של אדמונד דה רוטשילד ונדיבים נוספים בארץ ישראל לפני 100 שנים ויותר. דוגמה מצוינת לכך הן הקרנות של הסוכנות היהודית שפועלות בזכות כספים של יהודים מחו"ל ומעניקות הלוואות לעסקים בפריפריות השונות.

 

1. קט"י ירושלים - קרן שנקראת גם ניו יורק ומיועדת לעסקים באזור ירושלים, בית שמש והמועצה האזורית מטה יהודה. הסכום המקסימלי הוא 350,000 ש"ח, הבעלים נדרשים להשקיע לפחות 20%, הריבית היא פריים ועוד 1.5% (כלומר 3.25% נכון ל-2019) ותקופת ההחזר היא עד 6 שנים (כולל שנת גרייס). ניתן לקבל הלוואה לעסק פעיל שרוצה להתרחב או לצורך הקמה של עסק חדש.

 

2. קרן נס - מעניקה הלוואות לעסקים בהקמה ולכאלה שהם כבר פעילים באזור הנגב. הסכום המקסימלי הוא 400,000 ש"ח כשהכסף משמש להשקעה והעסק משתתף גם הוא בלפחות 50%, ועד 250,000 ש"ח במסלול הון חוזר. תקופת ההחזר היא עד 6 שנים כולל שנת גרייס, והריבית היא פריים ועוד 1.5% (כלומר 3.25% נכון ל-2019).

 

3. קרן דטרויט - מסייעת לעסקים באזור מגדל העמק, נצרת עילית והמועצה האזורית עמק יזרעאל. התנאים זהים לאלה של קרן נס.

 

4. קרן בולטימור - מיועדת לבעלי עסקים קיימים וחדשים באשקלון. גובה ההלוואה המרבי, הריבית ותקופת ההחזר הם כמו של קרן נס.

 

5. קרן פיטסבורג - מציעה גם היא הלוואות בתנאים של קרן דטרויט, בולטימור ונס, לעסקים באזור כרמיאל והמועצה האזורית משגב.

 

6. קרן הגליל המערבי - עוד קרן חוץ בנקאית לתושבי הצפון ובפרט בגליל המערבי. תנאי ההלוואה הם אלה של קרן נס.

 

7. קרן בוסטון - מעניקה הלוואות של עד 200,000 ש"ח לעסקים בני שנה ומעלה ועד 100,000 ש"ח לעסקים צעירים יותר. הריבית היא 2%, תקופת ההחזר היא 36 חודשים (3 חודשי גרייס) וקהל היעד הוא עסקים באזור חיפה.

 

קרן הגליל

 

עוד דוגמה לכל אותן קרנות מימון חוץ בנקאיות שפועלות באזור גאוגרפי מסוים היא קרן הגליל, שכפי שניתן להבין משמה מסייעת לעסקים בצפון הארץ בתחומי התיירות, החקלאות והתעשייה.

 

ההלוואות של קרן הגליל מיועדות גם לעסקים חדשים וגם לאלה שבשלב ההקמה. הסכום המרבי הוא 160,000 ש"ח, תקופת ההחזר היא 4 שנים, נדרשים שני ערבים ויתרון משמעותי הוא העובדה שאין ריבית על הלוואה עסקית זו (אם יש ישנם דמי טיפול בסכום של 6%).

 

קרן סולם

 

אחת מאותן קרנות חוץ בנקאיות שמעניקות הלוואות לעסקים בהקמה. הסכום המרבי הוא 100,000 ש"ח, אין ריבית ותקופת ההחזר היא 3 שנים. עמותת סולם יעקב דורשת צ'קים דחויים עבור כל ההחזרים החודשיים ותוכנית עסקית תמציתית. בנוסף לכסף מסייעת העמותה לעסקים חדשים גם באמצעות ייעוץ עסקי של מנטור מנוסה ללא עלות.

 

צפונה דרומה

 

קרנות מימון פילנתרופיות רבות פועלות כאמור כדי לחזק עסקים מחוץ למרכז וכך גם קרן צפונה דרומה שהוקמה ע"י איתן ורטהיימר בשיתוף יזמים נוספים וכן JFNA והסוכנות היהודית.

 

קרן זו מתמקדת בעסקים היצרניים, באלה שתומכים במפעלי התעשייה ובפרט בעסקים מוטי ייצוא. ניתן לקבל הלוואות של עד 2,000,000 ש"ח, לעד 5 שנים (כולל חצי שנת גרייס) ובריבית של פריים ועוד 1.5% (3.25% נכון ל-2019) - זאת תמורת בטחונות בגובה 40% מההלוואה. תנאי הכרחי הוא מחזור מכירות שנתי של לפחות 5,000,000 ש"ח (ועד 100 מיליון ש"ח).

 

עוגן - הלוואות ללא ריבית לעסקים קטנים, עמותות וחל"צ

 

קהל היעד של לא מעט קרנות מימון חוץ בנקאיות הוא עמותות, חברות לתועלת הציבור וגם העסקים הזעירים והקטנים שלהם קשה במיוחד לקבל הלוואות בבנקים. זהו בדיוק קהל היעד של עמותת עוגן שמספקת הלוואות בריבית נמוכה בסכום של עד 200,000 ש"ח.

 

התנאים לקבלת ההלוואה הם תוכנית עסקית וערב אחד.

 

אפשרויות נוספות - ואיך לבחור את המקור האופטימלי למימון?

 

רשימת הגופים הפילנתרופיים עשויה להתעדכן וגם התנאים של כל הלוואה עסקית עשויים להשתנות. בנוסף ישנן גם קרנות מימון בנקאיות (למשל לבנק הפועלים) ועוד אופציה היא הלוואות בערבות מדינה מרשימת גופים פיננסיים שנבחרו במכרז.

 

בכל מקרה שבו אתם מבקשים לקבל הלוואה לעסק מאחת מאותן קרנות מימון פילנתרופיות, מומלץ להיעזר ביועץ כלכלי שמכיר היטב את אותם גופים ויכול לעזור לכם לקבל תשובה חיובית וגם תנאים טובים במיוחד.

 

אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס המצורף ולקבל עד 3 הצעות מיועצים מיומנים המתאימים בדיוק לסוג העסק שלכם ולפתרונות המימון המבוקשים מבחינתכם.

 

בואו לחסוך בזמן יקר, טרחה מיותרת וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

 

השוואת ספקים בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו