סוגי מסלולים להלוואות בערבות המדינה

רוצים לקבל הלוואה בערבות המדינה אך מתבלבלים עם המסלולים השונים?

 

רוצים לדעת איזה מסלול הלוואה בערבות המדינה כדאי לכם לקחת?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נעשה לכם סדר במסלולים השונים של הלוואות לעסקים בערבות מדינה, כדי שתוכלו לבחור את המסלול הנח והמתאים לכם ביותר.

 

להלוואות בערבות מדינה ישנם כמה מסלולים נפוצים המיועדים לסוגי עסקים שונים ולמטרות עסקיות שנות. בכתבה זו נסקור את כל מסלולי ההלוואה הנפוצים ולמי הם מיועדים.

 

מסלול הון חוזר

 

מסלול זה מיועד למימון פערי אשראי, מימון של ייבוא ומלאי, מימון כח אדם ומערך שיווק או פרסום. במסלול זה נדרשים בטחונות של עד 25% מגובה ההלוואה וערבות אישית. פריסת ההלוואה היא למשך 5 שנים עם אפשרות לגרייס של 6 חודשים ראשונים.

 

מסלול השקעות

 

מסלול זה מיועד עבור השקעות ורכישות להרחבת העסק, כגון: רכישת מכונות וציוד חדיש, שיפוץ, פתיחת סניפים נוספים ועוד. יזם הרוכש עסק פעיל יוכל לקבל הלוואה עד לגובה של 35% משווי העסק הנרכש. על בעל העסק להשקיע לפחות 20% מסך תוכנית ההשקעה לפני קבלת ההלוואה. הבטחונות הנדרשים למסלול זה הם בגובה של עד 25% מסכום ההלוואה וערבות אישית. פריסת ההלוואה הינה ל 5 שנים עם אופציה לגייס של חצי שנה. 

 

מסלול לעסק בהקמה

 

מסלול זה מיועד עבור יזמים מתחילים לצורך פתיחת עסק חדש. עסק בהקמה הינו עסק שטרם החל לפעול או עסק שהיה עוסק פטור ומתכנן השקעה לצורך גדילה לעוסק מורשה או חברה בע''מ. עסק בהקמה יכול להיות גם עסק שלא עשה שימוש  במסגרת אשראי כלל והמחזור המצטבר שלו לא עולה על 500,000 ש''ח מזמן הקמתו.

 

בעל העסק נדרש להשקיע במסלול זה לפחות 20% מסכום תוכנית ההשקעה לפני נטילת ההלוואה. הבטחונות הנדרשים במסלול זה עבור הלוואה של עד 300,000 ש''ח - 10% בטחונות ועל כל סכום העולה מ 300,000 ש''ח, יש להמציא 25% של בטחונות. גם במסלול זה נדרשת ערבות אישית. פריסת ההלוואה הינה ל 5 שנים עם אפשרות לגרייס במשך חצי שנה.

 

מסלול השקעות בתעשייה

 

מסלול זה מיועד לרכישת נכסים יצרניים, מחקר ופיתוח תעשייתי וכד'. הזכאות למסלול זה הינה לעסקים בינוניים עם מחזור של מעל 25 מיליון ש''ח בשנה, בעלי וותק של 3 שנים לפחות. בעל העסק נדרש להשקיע לפחות 20% מסכום תוכנית ההשקעה לפני נטילת ההלוואה.

 

ההלוואה המקסימלית הינה של עד 90% מסכום ההשקעה או עד 15$ ממחזור ההכנסות השנתי - הנמוך מבינהם. 

 

הבטחונות הנדרשים עבור מסלול זה הינם עד 30% מגובה ההלוואה וערבות אישית. במקרה שההלוואה נלקחת עבור נכס - ירשם שיעבוד על הנכס ללא בטחונות נוספים.

 

פריסת ההלוואה היא עד 12 שנה עם אופציה לגריייס של חצי שנה.

 

מסלול לייצואנים

 

מסלול זה מיועד לייצואן המייצא בהיקף של 250,000 דולר בשנה שקדמה לבקשת ההלוואה. במסלול זה ההשקעה המקסימלית תהייה עד 12% ממחזור המכירות לשנה הקודמת. הבטחונות הנדרשים הם עד 25% וערבות אישית. פריסת ההלוואה הינה ל 5 שנים עם אופציה לגרייס של חצי שנה. 

 

מסלול חקלאות

 

מסלול זה מיועד לחקלאים המעוניינים להגדיל את הפעילות העסקית שלהם וזקוקים למימון פערי אשראי ומלאי, מימון כח אדם ומערך שיווק ופרסום. 

 

הבטחונות הנדרשים למסלול זה הם עד 10% מגובה ההלוואה. ההלוואה תנתן רק לאחר רכישת פוליסת ביטוח נרחבת לנזקי טבע ותוסב לטובת הבנק. גם כאן נדרשת בנוסף ערבות אישית להעמדת ההלוואה. 

 

במסלול זה ישנם שני מתווי הלוואה: טווח בינוני - למשך 5 שנים בסכום של עד 500,000 ש''ח _ גריייס חצי שנה והלוואה לטווח ארוך של עד 10 שנים בסכום של עד 750,000 ש''ח + תקופת גרייס של חצי שנה.

 

מסלול עמותות חברתיות

 

מסלול זה מיועד לעמותות או מלכרי''ם המספקים שירותים בתחום החינוך, הרווחה והבריאות. במסלול זה לא נדרשת ערבות אישית.

 

העמותה נדרשת להציג התקשרות בתוקף עם המדינה בהיקף העולה על 120% מסכום ההלוואה המבוקשת. כמו כן, הכנסות העמותה בשנתיים שקדמו להלוואה יעמדו על פחות מ 50% של תמיכה ממשלתית.

 

איך מתנהלת בקשה של הלוואה בערבות המדינה?

 

לפניכם השלבים בנטילת הלוואה בערבות מדינה במסלולים השונים:

 

  1. הכנת תוכנית עסקית מפורטת הכוללת: ניתוח פיננסי, תחזיות עתידיות וכן מטרת ההלוואה.

  2. הגשת תוכנית עסקית לקרן ולבנק

  3. בדיקת הקרן את כדאיות ההלוואה ואישורה.

  4. בדיקת הבנק על כדאיות ההלוואה.

  5. בדיקת וועדת אשראי אשר בה ניתנת ההחלטה הסופית.

 

לסיכום:

 

הלוואה לעסק בערבות המדינה יכולה להינתן במספר מסלולים התלויים בסוג העסק ובמטרה העסקית. לכן, חשוב לפני הגשת הבקשה לקרן לבצע בדיקת היתכנות על ידי מומחה בתחום, כגון יועץ פיננסי לעסקים, כך תוכלו לסחון מהו הסכום שתוכלו לגייס מהקרן ומה הסיכוי שלכם לקבל את ההלוואה המבוקשת.

 

יועץ פיננסי לעסקים יוכל להדריך אתכם בכל התהליך שאתם צריכים לעבור כדי לקבל את ההלוואה המיוחלת. ההמלצה שלנו נובעת מעצם העובדה שישנם בעלי עסקים שניגשו לבדם לקבלת הלוואה בערבות מדינה ונכשלו בדרך מכמה סיבות אפשריות. לכן, מומלץ קודם ללמוד היטב את השטח כדי לבוא מוכנים ובמידת הצורך להעזר ביועץ פיננסי לעסקים שיוכל להביא לכם את התוצאה הרצויה.

 

היכן מוצאים יועץ פיננסי לעסקים לנטילת הלוואה בערבות מדינה?

 

זה כבר ממש לא מסובך!

 

כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תסרוק ותשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצים פיננסיים מומלצים המתמחים בגיוס הלוואות בערבות מדינה, כך שתוכלו לבחור מתוכם את היועץ האידיאלי עבורכם.

 

המערכת שלנו שולחת אך ורק הצעות של יועצים עם רלוונטיות מלאה לנתוני הבקשה שלכם ולפרופיל הפיננסי שלכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT


 

השוואת ספקים בהלוואה בערבות המדינה לעסק

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו