ייעוץ ותכנון פיננסי לעסקים ככלי להתייעלות העסק

מעוניינים להעלות את העסק שלכם על דרך המלך ולהנות מרווחיות גדולה יותר?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לכם מענה מושלם למיצוי הפוטנציאל של העסק שלכם, הגדלת רווחיות וחסכון בהוצאות על ידי יועצים כלכליים מומחים בתחומם שיעזורו לעסק שלכם לפרוח ולהגדיל הכנסות.

 

כל בעל עסק, נדרש לבצע פעולות פיננסיות רבות ולקבל החלטות לגביהן. החלטות אלה עשויות להפיע במידה רבה על עתידו הכלכלי. בפעולות אלו נכללים: מכירת נדל''ן, חוזי שכירות, ביטוח רכש, גיוס אשראי והלוואות, התרחבות או צמצום העסק ועוד. בעלי עסקים רבים מנסים לעשות זאת בעצמם ולקבל החלטות פיננסיות הרות גורל. מה שהם לא יודעים זה, שדרך פעולה כזאת עלולה להוביל אותם להפסדים כספיים בהמשך. לכן מומלץ וכדאי מאד להעזר בשירותיו של מומחה ללווי פיננסי - כלכלי.

בכתבה זו, נביא בפניכם מספר היבטים בעסק שבהם נדרש ייעוץ ותכנון פיננסי לעסקים, הן למטרת צמיחה עסקית והן למטרת חסכון בהוצאות וכן לעסקים בקשיים ועם בעיות תזרים.

 

1. חסכון בהוצאות העסק

 

ניתן לבצע פעולות רבות על מנת להקטין את ההוצאות בעסק, אך לשם כך יש לבצע בדיקה מעמיקה של עלויות ייצור ואספקה, שכירות, משכורות, חשמל, תקציב פרסום ועוד. אחר כך ניתן לבצע צעדים שונים של הקטנת ההוצאות, לפי הדוגמאות להלן:

 

1. ספקים - מומץ לבדוק את השוק מידי פעם ולערוך מעין ''מכרז'' בין ספקים שונים. יתכן ותופתעו לגלות שהספק הותיק שלכם העלה מאד את המחיר בשנים האחרונות ואתם יכולים למצוא ספק טוב ואמין במחירים הרבה יותר משתלמים. מהלך כזה של החלפת ספקים הוא לא קל, אבל יועץ עסקי טוב, יוכל לעזור לכם להתגבר על החשש וליזום מהלכים כאלה.

 

2. היקפי משרות - יתכן ובעסק שלכם ישנם עובדים במשרה מלאה שא מצדיקים את היקף המשרה שלהם. שווה מאד לבדוק אופציה של מיקור חוץ לצורך פרוייקטים ממוקדים בעסק. שכירת שירותים במיקור חוץ ברוב המקרים זולה הרבה יותר מאשר העסקת עובדים. גם צעד כזה הוא לא קל, אבל גם בזה יכול יועץ עסקי מוצלח לעזור לכם.

 

3. שינוי מרכיבי מוצרים - לעיתים ישנם מוצרים המשדרים איכות ויקרה אבל הם לא ממש רווחים לכם. בדקו האם ניתן לוותר על חלק ממרכיבי המוצר היקרים יותרשגם אם תוותרו עליהם עדיין יתקבל מוצר מעולה, אבל הוא יהיה רווחי יותר עבורכם. מהלך כזה צריך לעשות תוך התחשבות במותג ובמוניטין וכמובן בהדרגה.

 

2. בעיות תזרים

 

ניהול נכון של תזרים המזומנים בעסק מהווה את הבסיס להתנהלות ריאלית וחכמה מבחינה כלכלית. הוא מאפשר קבלת החלטות נכונות והתנהלות שקטה ובטוחה לטווח הקצר והארוך גם יחד. עסקים רבים נתקלים בבעיות תזרים, לעיתים עקב ניהול שגוי, מה שיוצר קשיים של ממש היכולים להביא עד כדי משבר עסקי. ישנם עסקים שלא נהלים כראוי את תזרים המזומנים והם משתמכים רק על הדוחות התקופתיים של הרואה חשבון. הדוחות הללו לא מייצגים את הכספים הנזילים כראוי, מה שיכול לגרום לשגיאות חמורות. 

 

איך יודעים שיש בעיה בתזרים?

 

הסימן הראשון שעלול להעיד על בעיה בתזרים הוא שאתם ללא נבינים את יתרת הבנק שלכם. היתרה לא מתאימה למה שאמור להיות. לאחר תקופה זה יכול גם להתבטא בחריגה ממסגרת האשראי, דחיות תשלומים של משכורות או דחיית תשלום לספקים.

 

מה עושים עם בעיות תזרים בעסק?

 

קודם כל, מתחילים לנהל את תזרים המזומנים בצורה קבועה. אם אינם יודעים לעשות זאת, זה הזמן להיעזר ביועץ פיננסי שיעשה בדיקה מעמיקה ויזהה את הבעיות והפתרונות המתאימים. מדובר בתהליך מקצועי של ייעוץ ותכנון פיננסי שיסייע לכל לפתור את בעיית התזרים ולהגדיל את הרווחיות של העסק.

 

3. להוציא את העסק מהמינוס.

 

יש הרבה דברים שניתן לעשות כדי להוציא את העסק מהמינוס ולהתחיל להנות מרווחיות יפה. הפעולה הראשונה שיש לבצע היא בדיקה של העסק לעומק על ידי יועץ עסקי מקצועי. בבדיקה הזו, היועץ בוחן את כל היבטי העסק, דוחו של רואה חשבון, משכורות של עובדים, הלוואות, גבייה, תזרים מזומנים, ספקים ועוד. במידה וצריך היועץ בונה דוחות כלכליים לעסק שישקפו את המצב הפיננסי בזמן אמת. לאחר שיש לנו תמונה ברורה, ניתן להתחיל להסיק מסקנות על מצב העסק והבעיות העקריות שלו. 

 

להלן מספר דוגמאות למספר כשלים נפוצים בעסק המצוי במינוס והדרך לפתרון:

 

1. שינוי בתמחור - תמור מוצרים לא נכון יכול להביא לבעיות קשות ובינהן כניסה למינוס. תמחור שנקבע בצורה לא מקצועית, לא כולל בתוכו את כל ההיבטים החשובים צריכים להכלל במחיר המוצר ולכן הרווחיות יורדת או לעיתים בכלל לא קיימת. יכול להיות שהעלאת מחירים תהייה פתרון טוב כדי ךהחלץ מהבוץ של המינוס עד לתמחור חדש ונכון על ידי יועץ פיננסי מקצועי.

 

2. הלוואות בעסק - יכול להיות מצב שלקחתם הלוואה בעבר בלי להבין את המשמעות של התנאים שקבלתם להלוואה. הדבר משפיע כמובן על הרווח שיוצא בסופו של דבר קטן יותר מהפוטנציאל. הלוואות הן לא פתרון קסם, מי שלא יודע להתנהל נכון כלכלית - הלוואה לא תעזור לו, אלא להיפך, היא תסבך אותו יותר. גם כאן, מומלץ וכדאי לבדוק כל הצעה להלוואה על ידי יועץ פיננסי מומחה שיוכל לומר לכם הטם ההלוואה משתלמת עבורכם ובאילו תנאים. יתכן שמקרה שישנן כמה וכמה הלוואות פתוחות בחשבונכם, יהיה כדאי לכם לקחת משכנתא לכל מטרה לצורך כיסוי חובות. גם זה, משהו ששווה בדיקה אצל יועץ מומחה.

 

3. גבייה נכונה - גבייה בזמנה מלקוחות יכולה לפתור הרבה מבעיית המינוס. זו לא המשימה הכי נעימה בעולם, אבל יועץ עסקי טוב יוכל לעזור לך להפוך את מערך הגבייה למערך מסודר וברור, הוא ילמד אותך שיטות לטיול בגבייה ויעלה אותך על דרך המלך בנושא הגבייה בעסק.

 

4. הוצאות גבוהות ולא הכרחיות - לעייתים ישנן הוצאות גבוהות בעסק שלא שמנו לב אליהן. אלו יכולות להיות עלויות ייצור, שכירות, תקציב פרסום ועוד. יתכן מאד שישנן הוצאות שלא ממש נצרכות או שניתן להוריד משמעותית את גובה ההוצאה, עך ידי בדיקה מעמיקה של מה באמת מקדם את העסק ומה סתם מיותר ולא מיטיב איתו.

 

5. שמירה על תזרים מזומנים - פעולה זו עומדת בראש סדרי העדיפויות מכיוון שניהול נכון של התזרים מאפשר לכם לדעת בדיוק מירבי מה תהייה יתרת הבנק שלכם בכל יום ולטווח הארוך. כאשר ניהול התזרים לא מנוהל כמו שצריך, גדל הסיכוי לחריגות אשראי ולמינוס.

 

מדוע חשוב לקבל ליווי פיננסי ממומחה בתחום?

 

כל עסקה או החלטה פיננסית, מגלמת בתוכה סדרה של עסקאות קטנות שדורשות ידע מקצועי של כל החוקים והרגולציה במדינה. חשוב לזכור שהחלטות פיננסיות רבות מהוות סיכון משמעותי מכיוון שהן יכולות להביא לתוצאות שליליות כמו שהזכרנו לעיל. לכן מומלץ שיהיה לכם יועץ עסקי טוב שיוכל לתת לכם מענה ופתרונות לכל בעיה שנקלעתם אליה או שאתם מסופקים לגבי החלטה עסקית או פיננסית כלשהיא. פנו לאחד מהיעצים הפיננסיים שלנו, כאן, בקונטקט, שילווה אתכם בכל שלב בעסק שלכם ויתן לכם להנות מרוגע ושקט נפשי שקבלתם את ההחלטה נכונה ביותר עבורכם ועבור העסק שלכם.

 

כל מה שעליכם לעשות זה, להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצים כלכליים מנוסים שיעזורו לכם בכל בעיה שאליה נקלעתם ויגדילו את רווחיות העסק שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו