מיהו יועץ מס לעסקים - אילו סוגי ייעוץ מס עסקיים קיימים?

מעוניינים בייעוץ מס עסקי?

 

מתלבטים אם יועץ מס יכול להועיל לעסק שלכם?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לכך שתקבלו את כל המידע הדרוש לכם על מנת לבחור את יועץ המס המתאים ביותר לעסק שלכם, כך שתוכלו בעזרתו לחסוך כסף רב במיסוי וגבייה.

 

הגדרת התפקיד של יועצי מס:


ייעוץ מס, כשמו הינו מקצוע אשר מתמחה בעיקר, במתן שירותי ייעוץ וליווי לבתי עסק בנושאים שונים הקשורים למיסוי. יועצי המס מציעים את השירות שלהם לעצמאים, לשכירים ולחברות. פקודת מס הכנסה, כוללת כמעט את רוב המידע הנדרש ליועצי המס. קיים מספר רב של משרדי רואי חשבון אשר מציעים שירותי ייעוץ מס במקביל לעבודתם השוטפת בביקורת וניתוח דו"חות כספיים. אמנם יועץ מס אינו חייב להיות רואה חשבון, אך חייב להיות בעל רישיון לעסוק בייעוץ מס.


תחומי האחריות של יועץ המס:


1 -    סיוע במילוי דו"חות והגשתם לרשויות, כמו מס הכנסה מע"מ ביטוח לאומי וכד'.
2 -    החזרי מס, הגשת בקשות מיוחדות כאשר מגיע לנישום החזר מס.
3 -    הצגת הנישומים מול רשויות המס.
4 -    תכנון מס, יועץ עסקי מסייע לבעלי עסקים לתכנן מס מראש, על מנת ליהנות מההטבות וההקלות אשר מפרסמות רשויות הגביה.

 
תחום ייעוץ מס כולל מספר נושאים ורוב יועצי המס לא באמת מתמחים בכולם, אי לכך, לפני שאתם רוכשים שירותי ייעוץ מס לעסקים, עליכם לבדוק מה הזיקה של פעילותכם העסקית כלפי יועץ מס זה או אחר. עליכם בראש ובראשונה למצוא את האיש המתאים לנושא העיקרי, שאתם חושבים שהוא משפיע עליכם או על בית העסק שלכם.


נושאים נפוצים המטופלים ע"י יועציי מס:


1 -    מיסוי יחיד,יחיד הינו תושב ישראל, כלומר מרכז חייו בישראל, יחיד יכול להיות שכיר, עוסק מורשה, עוסק פטור, ופרילנסר, כל האנשים האלה לעיתים נזקקים לשירות של ייעוץ מס מכוון שרשויות המס תמיד דורשות מהנישום את המקסימום שהיא יכולה, בדרך הכי מהירה האפשרית, לכן יועץ המס מסייע לאנשים אלה להתמודד מול רשות המיסים, ולעיתים גם לייצגם מול הרשויות, מיסוי יחיד כולל בתוכו לדוגמא: הכנסה מעסק או משלח יד, הכנסה מעבודה, דיבידינד, קיזוז הפסדים, רווחי הון, ועוד.

 

2 -    מיסוי תאגידים וחברות, כמעט כל חברה בע"מ נדרשת לשירותי ייעוץ מס, יש לציין כי שיטת המיסוי לחברה שונה לגמרי מעוסק מורשה, כי עוסק מורשה ממוסה לפי מדרגות מס, וחברות ממוסות בשיעור מס קבוע שעומד כיום על 23%.

 

3 -    מיסוי בינלאומי, בגלל ששיטת המיסוי בישראל היא גם שיטה של מיסוי פירסונלי (לפי תושב)  וגם שיטה של מיסוי טריטוריאלי (בארץ), התחום של המיסוי הבינלאומי הולך ומתרחב, לדוגמא, שקיים מספר רב של חברות אשר נמצאות בחו"ל ונשלטות ע"י אנשים שהם תושבי ישראל, אז הרווח שמופק בחו"ל הוא חייב במס בישראל, לפי שיעור שסוכם עליו בין המדינות.

 

4 -    מיסוי ניירות ערך ומכשירים פיננסיים, גם בימים אלו המסחר בבורסה הולך וגדל, מה שגורם ליותר התפתחויות בענייני מיסוי, לאנשים שמשקיעים בני"ע, שיכולים להיות ני"ע זרים, ולצבור רווחים ואף הפסדים, לכן אנשים אלה לדוגמא צריכים לדעת איזה הפסד לקזז מול איזה רווח שהצטבר על מנת לקבל את ההקלה המקסימלית האפשרית.

 

5 -    מס ערך מוסף, רשות המע"מ הינה נושא בפני עצמו בעולם המיסים, והיה בו המום דיונים בבתי המשפט בשנים האחרונות, מה שגורם לו להופיע בכותרות רבות.

 

6 -    מיסוי על ביטוח לאומי ופנסיה, יועץ מס יכול לסייע לנישומים במילוי טפסים והגשתם לביטוח לאומי, וגם הוא מכיר טוב יותר את ההטבות וההקלות אשר נישום זה או אחר יכול לנצל.

 

לכן, אם אתם רוצים לבחור את יועץ המס הבא לעסק שלכם, עליכם לדעת קודם באלו תחומים אותו יועץ מס מתמחה ולהתאים אותו לצרכי הפירמה שלכם, על מנת לקבל את התועלת המירבית משירות זה.

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס המצורף מטה והמערכת החכמה של קונטקט תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי מס מומלצים באזור מגוריכם, עם התאמה מלאה לנתוני הבקשה שלכם ולפרופיל העסקי שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה מיותרת וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 


 

השוואת יועצי מס בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו