איך לקבל הלוואה לעסק מחברת ביטוח?

מחפשים מקור מימון או הלוואה לעסק שלכם?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נראה לכם כיצד ניתן לגייס הלוואה לעסק מחברת הביטוח שלכם או מכל חברת ביטוח אחרת, בקלות ובתנאים נוחים ביותר.

 

שוק האשראי בישראל משתכלל כל הזמן, ובפרט יש יותר ויותר גופים חוץ בנקאיים שמעניקים הלוואות, גם לעסקים וגם לאנשים פרטיים. אחת האופציות שכדאי לבדוק היא חברות הביטוח - בחלק מהמקרים תוכלו לקבל מהן את הכסף הנחוץ לכם בתנאים טובים. המלצה נוספת היא להיעזר ביועץ כלכלי שיודע איך מתנהלים מול חברת ביטוח ובמיוחד אחד מאנשי המקצוע שתוכלו להגיע אליהם דרך CONTACT.

 

התנאים הכלליים לקבלת הלוואה דרך חברת ביטוח

 

חברות ביטוח שנותנות הלוואות מסוגים שונים עושות זאת תמורת ביטחון. בטחונות אפשריים הם קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות או ביטוח חיים, ובמקרים מסוימים גם נדל"ן (פרטי או עסקי).

 

בדרך כלל חברת הביטוח לא תעניק הלוואה ללקוחות חדשים יחסית - כך למשל מי שקרן הפנסיה שלו מנוהלת על-ידי החברה במשך פחות מ-3 שנים עלול לקבל תשובה שלילית.

 

מגבלה נוספת היא כמובן סכום ההלוואה. אם למשל הביטחון שתמורתו ניתן הכסף הוא קופת גמל, ההלוואה לא תעלה על 50% מהסכום שהצטבר בקופה. בתמורה לשעבוד קרן פנסיה ניתן לקבל עד 90% מהסכום שנחסך עד לנקודת הזמן הנוכחית.

 

חברות ביטוח שמספקות הלוואות לעסקים ולאנשים פרטיים

 

שוק הביטוח בישראל מורכב מ-5 חברות ענק (מגדל, כלל, הפניקס, מנורה-מבטחים והראל), עוד 4 חברות גדולות ובולטות (ביטוח ישיר, הכשרה, איילון ואליהו) וכמובן חברות קטנות יותר.

 

בחברות הגדולות התנאים לקבלת הלוואה לעסק או לאדם פרטי הם אלה:

 

מנורה מבטחים

 

מנורה מבטחים מציעה מספר סוגים של הלוואות לכל מי שיש לו קופת גמל או קרן השתלמות של החברה.

 

אופציה אחת היא הלוואת בלון בריבית של פריים פחות חצי אחוז (1.25% נכון ל-2019). אופציה שנייה היא  הלוואה בקרן קבועה, גם כן בריבית הנ"ל, ואפשרות שלישית היא הלוואה עם גרייס מלא בריבית פריים (1.75%).

 

בשני הסוגים הראשונים של ההלוואות תקופת ההחזר עבור בעלי קופת גמל היא עד 7 שנים. הלוואות גרייס מלא היא לעד שנה.

 

הסכום המקסימלי של ההלוואה הוא בהתאם למסלול קופת הגמל או קרן ההשתלמות. במסלול המניות הסכום המקסימלי הוא 48% מהיתרה בקופה או בקרן, אם הכספים נזילים המקסימום הוא 78% מהיתרה העדכנית ואם הכספים לא נזילים - עד 28% מהסכום שהצטבר בקופה. עבור הלוואות גרייס מלא הסכום הוא עד 68% מסך הכספים הנזילים.

 

הראל

 

עוד אחת מאותן חברות ביטוח שמספקות הלוואות לעסקים וגם לאנשים פרטיים היא הראל. חברת ביטוח זו מאפשרת לקבל הלוואה לבעלי קרן השתלמות, קרן פנסיה, קופת גמל וגם לבעלי ביטוח חיים.

 

בהלוואות כנגד ביטוחי חיים סכום ההלוואה המקסימלי הוא עד 80% מערך הפדיון של הכספים הנזילים, ועד 30% מערך הפדיון של הכספים הלא נזילים (לא כולל מרכיב הפיצויים בביטוח). תקופת ההחזר היא בין שנה ל-7 שנים, ובכפוף למועד פקיעת הפוליסה.

 

בהלוואות כנגד קרן השתלמות הסכום המקסימלי הוא עד 80% מהיתרה כשהקרן נזילה ועד 50% מהיתרה כשהקרן לא נזילה. אין צורך לגייס ערבים. גם בהלוואות כנגד קרן פנסיה אין צורך בערבים, והסכום המקסימלי הוא 30% מהיתרה בקרן (לא כולל רכיב הפיצויים, כלומר רכיב התגמולים בלבד).

 

בכל מקרה הסכום המינימלי להלוואות הוא 20,000 ש"ח, תקופת ההחזר היא גם כן בין שנה ל-7 שנים, והריבית נקבעת בהתאם למאפיינים הספציפיים של הלקוח. לאחר מימוש אחת האופציות הנ"ל תוכלו לבקש מהראל הלוואה נוספת בסכום של 20,000-60,000 ש"ח.

 

כלל

 

כלל מציעה הלוואות גמל, הלוואות פנסיה והלוואות בתנאי משכנתא.

 

הלוואה מקופת גמל היא בסכום של עד 80% מהכספים הנזילים ועד 30% מהתגמולים הלא נזילים. תקופת ההחזר היא 6 עד 84 חודשים, וניתן לבחור בין תשלומים חודשיים קבועים של הקרן והריבית לבין תשלום הריבית בלבד והחזרת הקרן במועד שנקבע מראש.

 

הלוואה מקרן השתלמות היא בסכום של עד 50% מהכספים הלא נזילים ועד 80% מהכספים הנזילים. תקופת ההחזר היא גם כן 6-84 חודשים וישנה האופציה לשלם גם את הקרן וגם את הריבית במועד שנקבע מראש (כך שמדובר למעשה על הלוואת גישור).

 

הלוואה מקרן פנסיה היא בשיעור של עד 30% מתוך סך התגמולים. ניתן לבחור בין הלוואה לעד 7 שנים בריבית שנתית בשיעור 1.5% לבין הלוואה בריבית לא צמודה של 3% לפרק זמן של עד 24 חודשים.

 

האופציה הנוספת היא כאמור קבלת משכנתא בכפוף לשעבוד נכס. במקרה זה הסכום המקסימלי נקבע לפי לערכו של הנכס, הריבית היא בהתאם לתמהיל שתבחרו ותקופת ההחזר עשויה להיות גם 10-15 שנים ואפילו יותר.

 

מגדל

 

במגדל ההלוואות הן עפ"י לוח שפיצר, כלומר ההחזר החודשי קבוע. הלוואה מקרן השתלמות יכולה להיות גם הלוואת בלון, כלומר החזר כל הכספים במועד אחד.

 

הלוואה מביטוח מנהלים: בהתאם לערך הפדיון לא כולל מרכיב הפיצויים - 80% מהערך הנ"ל עבור כספים נזילים ו-30% כשמדובר על כספים שאינם נזילים. ניתן לבחור בין ריבית פריים לבין ריבית צמודת מדד. במסלול הפריים עבור כספים נזילים הריבית היא פריים פחות חצי אחוז (1.25% נכון ל-2019) ועבור כספים לא נזילים פריים ועוד רבע אחוז (2%). במסלול הריבית הקבועה הצמודה למדד שיעור הריבית הוא 2.5% או 6% בהתאם לסוג הפוליסה.  

 

הלוואה מקרן פנסיה: עד 80% מהכספים הנזילים ועד 30% מהכספים הלא נזילים. הריבית היא פריים פלוס 0.25% על הכספים הלא נזילים ופריים מינוס 0.5% על הכספים הנזילים, או ריבית קבועה וצמודה למדד של 2.5%.  

 

הלוואה מקופת גמל: עד 30% מהיתרה (ללא רכיב הפיצויים) כשמדובר על כספים שאינם נזילים, ועבור כספים נזילים הסכום המרבי הוא 80% מהיתרה (גם כן ללא רכיב הפיצויים). במסלול מנייתי עד 60% מהסכום שהצטבר בקופה.

 

הלוואה מקרן השתלמות: עד 50% מהכספים הלא נזילים ועד 80% מהכספים הנזילים. כשמדובר על מסלול מניות הסכום המרבי הוא 60% מהיתרה.

 

הלוואות מקופות גמל וקרן השתלמות ניתן לקבל בריבית קבועה וצמודה למדד של 2.5% או בריבית פריים. בהלוואות בלון לפרק זמן של עד 4 שנים כשמדובר על כספים נזילים הריבית היא פריים פחות חצי אחוז ולפרקי זמן ארוכים יותר - פריים מינוס 2%. הלוואות שפיצר ניתנות עבור קופה נזילה בריבית של פריים פחות חצי אחוז ועבור קופת גמל נזילה פריים ועוד רבע אחוז.

 

תקופת ההחזר היא בכל מקרה עד 7 שנים.

 

הפניקס

 

הרשימה של חברות ביטוח שנותנות הלוואות כוללת גם את הפניקס. במקרה של חברה זו עבור ביטוח חיים תוכלו לקבל הלוואה בסכום של עד 70% מהצבירה, לפרק זמן של עד 83 חודשים (כולל שנת גרייס), ובריבית שנתית של 3% (או 6% כשמדובר על פוליסה מבטיחת תשואה).

 

לבעלי קרן פנסיה מקיפה של חברת ביטוח זו הסכום המקסימלי של ההלוואה הוא 30% מרכיב התגמולים. הריבית היא 3% ותקופת ההחזר המקסימלית היא 83 חודשים (כולל 12 חודשי גרייס).

 

ביטוח ישיר

 

קבוצת ביטוח ישיר מעניקה הלוואות לעסקים ולמשקי בית פרטיים באמצעות מימון ישיר. בדרך זו תוכלו לקבל הלוואה מידית לכל מטרה בסכום של עד 80,000 ש"ח. תקופת ההחזר היא עד 5 שנים והריבית משתנה אבל עשויה להגיע גם ל-13%. היתרון הוא שאין צורך בביטחונות.

 

כדי לקבל הלוואה בתנאים משתלמים מאחת מחברות הביטוח הנ''ל, כל מה שעליכם לעשות הוא, להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ואנו נשלח אליכם עד 3 הצעות מיועצים כלכליים מומלצים המתמחים בגיוס הלוואות מחברות ביטוח.

 

בואו לחסוך בזמן, טרחה וכסף במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו