הסרת קעקועים ביום אחד

טכנולוגיית הלייזר להסרת קעקועים נחשבת לטכנולוגיה המתקדמת והיעילה ביותר. אבל יחד עם זאת, העלמת קעקועים בלייזר מתאפיינת גם בכמה חסרונות משעמעותיים, בפרט הצורך במספר רב של טיפולים כדי להעלים לגמרי את הקעקוע וזמן המתנה ארוך בין טיפול לטיפול. מטופלים רבים חשים תסכול בעקבות כך ונוטשים את הטיפול באמצע עוד לפני שהושלם. כדי להתגבר על החיסרון הזה של הסרת קעקועים בלייזר, מנסים חוקרים לפתח שיטות חדשניות להעלמת קעקועים באמצעות מכשירי הלייזר הקיימים. אחת מהן נקראת R20 - שיטה המאפשרת הסרת קעקועים בטיפול אחד.

בכתבה זו נסקור את השיטה, כיצד היא פועלת והאם היא מתאימה לכל אחד.

 

הסרת קעקוע בטיפול אחד

 

על פי מחקר שנערך ביוון ובארצות הברית, נמצא כי מדובר בשיטה אפקטיבית. יחד עם זאת, חשוב לציין שמדובר במחקר ראשוני ובקנה מידה קטן, אם כי אין ספק שמדובר בכל מקרה בבשורה מעודדת מאד.

 

איך מתבצעת הסרת קעקועים בטיפול אחד?

 

שיטת R20 כוללת 4 סשנים של שיגור קרני הלייזר אל הקעקוע ובהפרש של 20 דקות בין סשן אחד למשנהו. פעולת הלייזר הינה זהה לפעולת הלייזר של טיפול רגיל להסרת קעקועים, אנרגיית החום או האפקט האקוסטי מפרקים את גבישי הצבע לפיגמנטים זעירים ואלה מסולקים בתהליך טבעי על ידי תאי הדם הלבנים שבגוף.

 

תוצאות המחקר:

 

אחת המסקנות הבולטות שיצאו מהמחקר הינה שאחר שישה חודשים היה ניתן להבחין בהבדל בולט משמעותית בין החלק שטופל בשיטה הרגילה לבין החלק שטופל בשיטה החדשנית של R20. גם המטופלים עצמם היו שבעי רצון מהשיטה והמליצו לאחרים לבצע אותה גם כן. גם בדיקה הסטולוגית של הרקמות שמהן הוסרו הקעקועים אישרה את הקביעה שישנם הבדלים משמעותיים בין השיטות, לטובת ה R20.

 

האם העלמת קעקוע בטיפול אחד כואבת?

 

רמת הכאב של טיפול בשיטת R20 להעלמת קעקועים ביום אחד באופן טבעי גבוהה יותר מאשר טיפול בלייזר רגיל, עקב ארבעת הסשנים של שיגור קרני הלייזר את העור בבת אחת. אצל בעלי עור כהה נרשמו רמות כאב גבוהות יותר וכן לבעלי קעקועים צפופים יותר. 

למרות זאת, 93% מהנבדקים הגדירו את סף הכאב כנסבל. ניתן להשתמש באמצעים להפחתת הכאב כגון אלחוש של האזור וכד'.

 

תופעול לוואי של העלמת קעקועים ביום אחד

 

תופעות הלוואי האפשריות בעקבות הסרת קעקוע בשיטת R20, הן שלפוחיות קטנטנות, דימום נקודתי ודלקת קלה באזור המטופל. כל תופעות הלוואי חולפות מעצמן תוך 14 יום.

 

לסיכום,

 

ניתן לומר כי שיטת R20 להסרה וטשטוש קעקועים בטיפול אחד הינה אופציה מבטיחה ביותר לכל סוגי הקעקועים, גדולים, קטנים, צבעוניים או שחורים. אחוזי ההצלחה של השיטה גבוהים מאד וכן שביעות הרצון של המטופלים בה, בפרט שנחסך בה הצורך בתהליך ממושך וארוך ולהעלמת הקעקוע.

 

אנחנו ממליצים להיעזר ולהתייעץ עם מומחים בתחום כדי להגיע לטיפול האופטימלי עבורכם ומזמינים אתכם להשאיר כאן את הפרטים שלכם, כדי שצוות קונטקט ידאג לחבר אתכם עם המומחים והקליניקות המתקדמות ביותר בארץ להסרת קעקועים במחיר המשלתם ביותר שתוכלו לקבל.

השוואת טיפולים אסתטיים באסתטיקה רפואית

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}