הלוואות לעסקים קטנים - השוואת כדאיות הלוואה לעסק קטן

יש לכם עסק קטן ואתם מחפשים הלוואה או מקור מימון לעסק?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לכם קבלת הלוואה עסקית ופתרונות מימון לעסק בתנאים הטובים והמשתלמים ביותר.

 

לעסקים קטנים ישנן שתי אפשרויות כדי לשפר את תזרים המזומנים ואת יציבות העסק. הדבר הראשון - הוא שיפור היחס בין ההכנסות להוצאות העסק והשני - הוא נטילת הלוואה עסקים קטנים שמטרתה הינה לשפר את תזרים המזומנים. בכתבה זו נביא בפניכם את כל האפשרויות הקיימות לנטילת הלוואה לעסק קטן בישראל, החל מגיוס אשראי דרך הבנקים ועד הלוואות ללא ריבית, קרנות מדינה והלוואות חוץ בנקאיות.

 

הלוואות עסקיות

 

לפני שנוטלים הלוואה עסקית במטרה לשפר את תזרים המזומנים בעסק, כדאי לבדוק בצורה יסודית את מאפייני העסק במטרה לשלול את האפשרות שהעסק אינו ריווחי. לאחר מכן, כדאי לבנות תוכנית עסקית שתהווה את הדרך לפיתוח העסק והגדלת המכירות. בנוסף, בתוכנית העסקית צריכה לכלול את הפעולות שננקוט כדי לייצב את הפעילות העסקית ושיםור היחס בין ההוצאות להכנסות.

 

הצעד הבא הוא נטילת הלוואה עסקית. לפני שתמהרו לקחת הלוואה לעסק מכל מקום שיציע לכם, חשוב שתבדקו קודם מהו הסכום המדוייק הדרוש לכם כדי לייצב את תזרים המזומנים בעסק. אחר כך, מצאו את הכוף הפיננסי המתאים שיעניק לכם את ההלוואה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

התאמת הלוואה בנקאית לעסק

 

הלוואות בנקאיות לעסקים יכולות לעזור לכם להתגבר על קשיים בעסק. הלוואה בנקאית לעסק היא בדרך כלל האופציה המועדפת להשגת מימון לעסק. ברוב המקרים, התנאים שמעניקים הבנקים במימון לעסקים הם אטקרטיביים ומשתלמים ביותר. מצד שני, הבנקים נוטים לדחות בקשות של בעלי עסקים כושלים. מידת הכישלון של העסק מדדת לפי אחת מהקריטריונים הבאים: תחום עיסוק בעייתי או הסטוריית אשראי שלילית ובעייתית. 

 

מתי כדאי לקחת הלוואה בנקאית לעסק

 

הלוואה בנקאית לעסק יכולה להידרש לצרכים השוטפים של העסק או כאשר העסק נמצא בשלב של צמיחה והתרחבות. יחד עם זאת אחת הסיבות לנטילת הלוואה לעסק יכולה להיות גם הצורך ביצירת הון חוזר. להון חוזר ישנה חשיבות רבה לפעילות העסקית. ההון החוזר מאפשר לעסק לעבור ולהתגבר על הפער בין התשלומים לספקים לתשלומים מלקוחות. עסקים רבים ובעיקר עסקים קטנים וחדשים מתקשים התגבר על הפער הזה בלי נטילת הלוואה מתאימה. לאחר תקופת זמן, אם העסק פועל כמו שצריך הבעיה נפתרת מאליה כאשר העסק צובר כבר הון עצמי מספיק להנהלות שוטפת.

 

בנקים המעניקים הלוואות עסקים קטנים

 

קרנות בנק הפועלים

 

בנק הפועלים מציע הלוואה מידית של עד 400,000 ש''ח לתקופה של עד 5 שנים, ובנוסף מפעיל 3 קרנות:

קרן לעסקים קטנים שהם חברי התאחדות התעשיינים, המעניקה הלוואות בגובה של עד 10% מהמחזור השנתי של העסק. במסלול של הון חוזר ההלוואה היא למשך 5 שנים בריבית פריים + 0.9%. במסלול הרחבת עסק קיים – עד 7 שנים בריבית פריים + 1.4%. בכל הקרנות נדרשים ביטחונות בשיעור 15% מההלוואה וערבות בעלים.

 

קרן אשראי לנשים בעלות עסקים קטנים

 

הקרן מיועדת לנשים, בעלות עסקים המצטרפות לבנק הפועלים ומעניקה להן הלוואה של עד 8% מהמחזור. הריבית היא פריים + 3% ותקופת ההחזר הינה למשך 5 שנים.

 

קרן דיסקונט לעסקים קטנים

 

הקרן מעניקה הלוואות לעסק הפעיל לפחות 3 שנים ושהמחזור השנתי שלו הוא מיליון עד 15 מיליון ש''ח. גובה ההלוואה המקסימלי הוא 10% מהמחזור השנתי עד לגבול של מיליון ש''ח. במסלול הון חוזר ההלוואה הינה למשך שנה וכשהמטרה היא הרחבת עסק קיים או רכישת ציוד – עד 5 שנים.

 

בנק אוצר החייל

 

בנק אוצר החייל מעניק הלוואות לעסקים הפעילים לפחות שנה ומעלה ושהמחזור השנתי שלהם הוא לפחות מיליון ש''ח. גובה המימון הוא עד מיליון ₪, כשמתוך הסכום 50% הם במסגרת אשראי להון חוזר לשנה, ו-50% הלוואה לטווח ארוך של עד 5 שנים. הריבית משתנה בהתאם לגודל העסק ולוותק שלו.

 

הקרן לעסקים קטנים של הבנק הבינלאומי

 

הקרן מעניקה הלוואה של עד מיליון ש''ח לפרק זמן של עד 5 שנים. תנאי ההלוואה משתנים בהתאם לגובה ההלוואה ולמטרתה.

 

הלוואות לעסקים בערבות המדינה

 

הלוואות לעסקים בערבות המדינה פותחות עבור עסקים רבים את האפשרות להשיג מימון עם הצגת ערבויות כנגד חלק קטן מההלוואה בלבד. 

 

משרד הכלכלה מוביל מהלך שמטרתו להקל על עסקים קטנים את נטילת ההלוואות העסקיות על ידי קבלת הלוואות בערבות מדינה. הסיבה לכך היא ש 40% מהתל''ג בישראל מיוצרים באמצעות העסקים הללו. בנוסף, עסקים אלו אחראיים על תעסוקה של כ - 45% מהמועסקים במשק. הלוואות לעסקים בערבות המדינה הן הדרך ש המדינה להבטיח את היציבות העסקית והפיננסית של העסקים הקטנים בישראל.

 

מי נותן הלוואה לעסקים מקרנות מדינה?

 

הלוואות בערבות המדינה לעסקים ניתנות על ידי קרנות מימון שונות, כאשר המדינה הינה ערבה ל 75% לפחות מגובה ההלוואה. העסק אחראי על ה - 25% הנותרים.

 

ניתן למצוא בין הקרנות השונות במעניקות מימון בערבות המדינה גם גופים פיננסיים פרטיים. גם הבנקים מפעילים קרנות ייעודיות המעניקות הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים.

 

הלוואה בערבות מדינה

 

הקרן לעסקים קטנים בשיתוף BDSK מעניקה הלוואות לעסקים קטנים להרחבת עסק והלוואות הון חוזר בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי או 500,000 ₪ (הגבוה מבין השניים).ההלוואה ניתנת לתקופה של עד 5 שנים (כולל 6 חודשי גרייס). הערבות הנדרשת – ערבות בעלים על מלוא הסכום וביטחונות בגובה 25% מהסכום שיאושר.

 

הלוואות ללא ריבית לעסקים קטנים

 

ישנם גופים שונים המעניקים הלוואות לעסקים קטנים ללא ריבית אן בריבית נמוכה מאד.

 

1. האגודה הישראלית להלוואה ללא ריבית 

 

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית מעניקה לעסקים קטנים שהמחזור החודשי שהם הוא עד 150,000 ש''ח הלוואה לעסק בשני מסלולים: המסלול הראשון - הינו מסלול הון חוזר, גובה ההלוואה מקסימלית בו הינה עד 60,000 ש''ח לתקופה של 45 חודש. המסלול השני - מסלול הרחבת עסק קיים, גובה ההלוואה הינו עד 90,000 ש''ח לתקופה של 45 חודש. לצורך קבלת ההלוואה יש להחתים 3 ערבים שכל אחד מהם ערב על ההלוואה כולה.

 

2. קרן הגליל

 

קרן להלוואה ללא ריבית לעסקים בגליל. ניתן לקבל הלוואה בגובה של עד 160,000 ש''ח. הלוואות הון חוזר ניתן לפרוש ל 18 חודש. הלוואה להתרחבות העסק ניתנת לתקופה של עד 4 שנים. 

 

3. קרן פדרציית ניו יורק לישראל

 

קרן המעניקה הלוואות עסקים בגליל. היא גם מעניקה הלוואות לעסקים של ישראלים אתיופים, חרדים או עולים חדשים. גובה ההלוואה הינו עד 300,000 ש''ח בריבית פריים + 0.6%. פריסת התשלומים הינה עד 60 חודש..

 

4. קרן דטרויט/ פיטסבורג

 

קרן זו נעדה להלוואות עסקים באזור עמק יזרעאל. גובה ההלוואה אותה ניתן לקבל הינו עד 300,000 ש''ח בריבית פריים + 1.5% לתקופה של עד 60 חודש.

 

5. קרן קורת

 

הקרן מסייעת לעסקים קטנים בפריפרייה ומעניקה להללואה של עד 750,000 ש''ח בריבית פריים + 1.75%. תקופת ההחזר הינה למשך 5 שנים.

 

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

 

הלוואה חוץ בנקאית לעסקים היא הלוואה הניתנת על ידי גופים פיננסיים שאינם בנקים. נגופים המעניקים הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים הינם: חברות האשראי, חברות ביטוח ופנסיה. בנוסף, ישנן חברות פרטיות המאושרות על ידי בנק ישראל ומשרד האוצר ומורשות במתן הלוואות.

 

לאיזה עסק מתאים לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

 

הלוואה חוץ בנקאית מתאימה לסוגים שונים של עסקים, עסקים הנמצאים בקשיי נזילות זמניים או עסקים הזקוקים להלוואת הון חוזר והבנקים מסרבים להעניק להם אשראי או הלוואה. הלוואות חוץ בנקאיות יכולות לסייע לעסקים כאלו בתהליך של חילוץ פיננסי ויציאה מהקשיים עד העליה על דרך המלך.

 

יתרון נוסף של הלוואה חוץ בנקאית לעסקים היא היכולת של העסק לשמור על מסגרת האשראי הבנקאית ולא לחרוג ממנה. מסגרת אשראי פנויה מאפשרת לעסק להתנהל בצורה טובה יותר והכך להעמיד את העסק על רגליו ולהחזיר אותו לאיזון פיננסי תזרימי.

 

היכן ניתן לקבל הלוואה חוץ בנקאית לעסק?

 

תחום ההלוואות החוץ בנקאיות בישראל הוא מגוון ומורכב. להלן מקורות שונים להשגת הלוואה חוץ בנקאית לעסקים.

 

קרנות פילנתרופיות

 

קרנות פילנתרופיות מעניקות הלוואה לעסקים בתנאים מצויינים ובריביות נמוכות. רוב הקרנות האלו גובות ריביות בערך בגובה ריבית הפריים. הגופים הפיננסיים האחרים המעניקים הלוואות חוץ בנקאיות מעניקים אותן בריביות גבוהות הרבה יותר. 

 

חברות ביטוח או קרנות פנסיה

 

חברות הביטוח וקרנות הפנסיה וכן קרנות ההשתלמות הן מקור מצויין להשגת מימון חוץ בנקאי לעסקים. היתרון של ההלוואות דרך גופים אלו הוא המהירות היחסית של קבלת ההלוואה מרגע הגשת הבקשה. גופים אלו מעניקים הלוואות גם לעסקים שסורבו על ידי הבנקים. הריביות על הלוואות אלו גבוהות יחסית למקובל במשק.

 

חברות אשראי

 

חברות האשראי מעניקות הלוואות לעסקים בעלי כרטיסי אשראי. תהליך נטילת ההלוואה מחברת האשראי הוא פשוט וקל, אך הריביות על ההלוואות האלו הן גבוהות מאד ביחס למקובל במשק.

 

גופים חוץ בנקאיים אחרים

 

מדובר בחברות פיננסיות אחרות שקבלו אישור ממשרד האוצר לעסוק במתן הלוואות חוץ בנקאיות. בדרך כלל עסקים שפונים לקבלת מימון מחברות אלה הם עסקים שלא מצאו פתרון פיננסי אחר. הריביות שגובות חברות אלו גבוהות במיוחד ויכולות להגיע עד לגובה של 21% בשנה. לכן כדאי לנקוט משנה זהירות לפני שפונים לנטילת הלוואה מסוג כזה.

 

איך אדע מה מתאים לעסק שלי?

 

כדי להתאים לעסק שלך את ההלוואה האופטימלית והמשתלמת ביותר, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטייך בטופס כאן למטה ולקבל עד 3 הצעות של יועצים כלכליים מומחים שישמחו לעזור ולכוון אותך לגיוס ההלוואה האטרקטיבית והמותאמת בדיוק לצרכים שלך.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו