הלוואות ליצרנים - מפעלים, בתי מלאכה וכל עסק שמייצר ו/או מייצא סחורה

אם הגעתם לפה, סביר להניח שהינכם מחפשים מימון לעסק יצרני, מפעל, או בית מלאכה.

 

אנחנו נבטיח לכם גיוס אשראי לעסק או לחברה שלכם ממקורות בטוחים ועם תנאי החזר נוחים ואטרקטיביים ביותר.

 

המגזר היצרני הוא מרכיב חשוב מאוד בכלכלת ישראל, וחשובים לא פחות הם היצואנים שאחראים לכרבע ממקומות העבודה בארץ, מבטיחים שם טוב למדינה בכל רחבי העולם ומזרימים לארץ מטבע חוץ בהיקפים גדולים. בהתאם המדינה נרתמת לסייע ליצרנים וליצואנים, כולל בגיוס אשראי, וישנם גופים נוספים אשר מעניקים הלוואות ליצרנים וליצואנים. הדרך הטובה ביותר להגיע להלוואה המתאימה לכם ביותר היא להיעזר בשירותיו של יועץ כלכלי עם ניסיון בעבודה עם מפעלים, בתי מלאכה ועסקים שמייצאים סחורה לחו"ל, ועוד קודם לכן תוכלו למצוא כאן באתר המלצות רבות תועלת.

 

הלוואה בערבות מדינה

 

על-מנת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים, ובתוכם גם היצואנים והיצרנים, מעניקה המדינה ערבות להלוואות שנלקחות מגופים פיננסיים שונים. בזכות ערבות המדינה ניתן לגייס אשראי בתנאים נוחים יחסית.

 

סכום מרבי

 

יצואנים (עסקים שהיקף היצוא השנתי שלהם הוא לפחות 250,000$) יכולים לקבל הלוואה בגובה עד 12% ממחזור המכירות השנתי האחרון. במסלול זה תקופת ההחזר היא עד 60 חודשים.

 

מסלול אחר הוא השקעות בתעשייה. במסלול זה ניתן לקבל עד 90% מהיקף ההשקעה המתוכנן או עד 15% מהמחזור השנתי האחרון (הסכום היותר נמוך מבין שני אלה). במסלול זה ניתן לפרוס את ההחזרים עד ל-12 שנים!

 

ריבית

 

הריבית המקסימלית על הלוואות הערבות מדינה היא פריים + 3.5 (כלומר 5.25% נכון לקיץ 2019). בפועל הריביות מעט נמוכות יותר, כשב-2018 למשל העסקים הקטנים שילמו בממוצע 2.97% + פריים, ואילו עסקים בינוניים שילמו בממוצע בין מרץ 2016 לבין יוני 2018 ריבית של 4.26% בלבד.

 

בטחונות

 

הלוואות ליצואנים ניתנות תמורת ביטחונות בשיעור 25% מהסכום המבוקש. הלוואות למפעלים ועסקים במגזר היצרני מחייבות בטוחות בגובה 30% מהאשראי שנחוץ לעסק.

 

כיצד מתנהל התהליך?

 

ישנם מספר גופים פיננסיים שנבחרו במכרז והם אלה שמספקים את הכסף בפועל. ביניהם בנק לאומי ומנורה, בנק מזרחי עם אלטשולר ועם הפניקס, ובנק אוצר החייל עם מיטב דש. עוד לפני האינטראקציה עם הבנק יש למלא טופס בקשה מפורט ולצרף אליו שורה ארוכה של מסמכים. ביניהם: דוחות מבוקרים, טפסי 102, דוחות מע"מ, דוחות פירוט ניכיונות והלוואות, תדפיסים של חשבון הבנק, ריכוזי יתרות ועוד. הבקשה והמסמכים מוגשים לאחת משתי חברות שמלוות את התהליך, ומומלץ לפנות אליהן בעזרת יועץ כלכלי כדי למקסם את הסיכוי לזכות בתשובה חיובית מבלי לבזבז זמן יקר.

 

קרן צפונה דרומה

 

אופציה נוספת לקבלת הלוואות לבתי מלאכה, מפעלים ועסקים שמייצאים את תוצרתם לחו"ל היא קרן צפונה דרומה. מאז הקמתה על-ידי קבוצת יזמים שבראשם איתן ורטהיימר העניקה הקרן כמיליארד ש"ח למאות עסקים רלוונטיים בצפון הארץ (לא כולל חיפה) ובדרומה.

 

הלוואה ליצרן שמוגדר כ"מוטה יצוא" ניתנת בשיתוף פעולה עם בנק מזרחי. תנאי סף נוסף על המיקום הגיאוגרפי הוא שהכסף מיועד לפיתוח העסק (הצטיידות, שיפורים טכנולוגיים, הון לצמיחה, שיווק ועוד). כמו כן נדרשים מחזור מכירות של 5 מיליון ש"ח ומעלה (עד 100 מיליון ש"ח) והעסקה של לפחות 10 עובדים.

 

תנאי ההלוואה

 

הלוואה למפעל או בית מלאכה שעומד בתנאי קרן צפונה דרומה היא בסכום של 2 מיליון ש"ח לכל היותר. הריבית היא פריים ועוד 1.5% (כלומר 3.25% נכון לקיץ 2019), תקופת ההחזר היא 60 חודשים ומתוכם חצי שנת גרייס. יש צורך להציג בטחונות בגובה 40% מהסכום המבוקש, וכן ערבות אישית על מלוא ההלוואה.

 

העלות של התהליך היא 1% (אם ההלוואה מאושרת. יצרן שמקבל סירוב פטור מתשלום).

 

אפשרויות נוספות

 

הקרנות הנ"ל מתמקדות במתן הלוואות ליצרנים וליצואנים. ישנם כמובן עוד גופים שמוכנים להעניק הלוואה לבית מלאכה או מפעל כמו לכל עסק אחר. במקרים אלה אין הטבות מיוחדות והתנאים של אותה הלוואה למפעל נקבעים על סמך המאפיינים הספציפיים שלו. בין האפשרויות:

 

* הבנקים המסחריים - חובה לקחת בחשבון שהלוואה מהבנק שבו מתנהל חשבון העסק עלולה להכביד מאוד על מסגרת האשראי ולהקשות על ההתנהלות השוטפת.

 

* חברות האשראי - בדרך כלל בסכומים של עד כמה עשרות אלפי ש"ח

 

* חברות מימון חוץ בנקאיות - לרוב בריבית יחסית גבוהה אבל מצד שני בגמישות מלאה.

 

* קרנות שונות - וביניהן קרן נתן, קרן קורת, קרן פילדלפיה, קרן דטרויט ועוד ועוד.

 

איך לקבל את ההלוואה המתאימה לכם ביותר בתנאים האופטימליים?

 

על-מנת לקבל הלוואה ליצרן או ליצואן בתנאים נוחים במיוחד מומלץ כאמור להיעזר ביועץ כלכלי עם ניסיון בגיוס הון למגזר זה, ובהתאם היכרות טובה עם כל המקורות האפשריים של האשראי. דרך CONTACT תוכלו להגיע ליועצים המיומנים ביותר באזור הפעילות שלכם.

 

כל שעליכם לעשות הוא, להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף מטה, כך שתקבלו מאיתנו עד 3 הצעות של יועצים כלכליים מומלצים המתמחים בגיוס אשראי לעסקים יצרנים או יצואנים.

 

חסכו זמן יקר, טרחה מיותרת וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועץ פיננסי בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו