גיוס הלוואות לעסקים במימון קרן בנק לאומי לעסקים – בשיתוף עם הקרן בערבות המדינה

מחפשים הלוואה לעסק שלכם? מחפשים הלוואה מקרן לאומי לעסקים? מחפשים הלוואה מקרן בערבות מדינה לאומי? אם אתם מתכוננים לפתוח עסק, אם יש לכם עסק בהקמה, אם יש לכם עסק חדש או עסק ותיק, אם העסק שלכם עסק גדול או עסק קטן, אולי אתם חברה בע"מ ואתם מחפשים  לקבל הלוואה לעסק שלכם מכלל סיבה שתהיה...

 

זה המקום הנכון! פה תקבלו מידע על גיוס הלוואה מקרן בנק לאומי בשיתוף קרן בערבות מדינה.    

 

הפלטפורמה החכמה שלנו תערוך עבורכם השוואה בין היועצים הפיננסיים הרשומים בזירה ותאתר עבורכם עד 3 מבעלי המקצוע המנוסים והמקצועיים ביותר, שמתאימים לטפל בבקשה שלכם. תוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת במקום אחד!

 

בנק לאומי הוא אחד הבנקים שמעניקים הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה ובתנאים משופרים. התהליך עצמו מבוצע לא מול הבנק אלא דרך אחת משתי חברות שנבחרו גם הן במכרז למטרה זו, BDSK ו- GSE. על מנת למקסם את הסיכוי לקבל את ההלוואה ולעבור את התהליך במינימום זמן חשוב להבין מהם המסמכים שצריך להכין, אילו סכומים תוכלו לקבל, עבור אילו מטרות וכיצד נבחנת כל בקשה להלוואה.

 

הלוואה מקרן בנק לאומי לעסקים בשיתוף עם קרן בערבות מדינה

 

כמה כסף תוכלו לקבל? בשנת 2018 הוגשו כ-7,500 בקשות להלוואה בערבות מדינה, ומתוכן אושרו למעלה מ-4,000. סך האשראי שגויס בדרך זו: 1.62 מיליארד ש"ח. ישנם שלל מסלולים שבהם אפשר לקבל מבנק לאומי הלוואה בערבות מדינה ובהתאם למסלול נקבע הסכום המקסימלי:

 

* עסקים בהקמה יוכלו לקבל עד 500,000 ש"ח


* עסקים שהמחזור השנתי שלהם הוא פחות מ-6.25 מיליון ש"ח - 500,000 ש"ח


* עסקים עם מחזור שנתי של מעל ל-6.25 מיליון ש"ח יוכלו לקבל עד 8% מהמחזור


* עסקים עם היקף יצוא שנתי של 250,000$ או יותר יקבלו עד 12% ממחזור המכירות


* מסלול השקעות בתעשייה - 90% מההשקעה או 15% מההכנסות (הסכום הנמוך מבין השניים)

 

מהי הריבית על הלוואה בערבות מדינה של בנק לאומי?

 

הריבית על הלוואות לעסקים מבנק לאומי בערבות מדינה נקבעת על-ידי הבנק, בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל עסק, סכום ההלוואה המבוקש והמטרה שלשמה נועד הכסף.

 

במחצית הראשונה של 2018 הריבית הממוצעת של הלוואה בערבות מדינה דרך בנק לאומי עמדה על 2.83% לעסק קטן ו-2.49% לעסק בינוני. לשם השוואה, ב-2018 הריבית הממוצעת על הלוואות לעסקים קטנים בבנקים הגדולים, בלי ערבות המדינה, הייתה 3.96% .

 

תנאי ההלוואה בערבות מדינה של בנק לאומי

 

תקופת ההחזר היא עד 5 שנים, כשניתן לקבל 6 חודשי גרייס. במסלול השקעות בתעשייה תוכלו לקבל הלוואות ל-12 שנים. בעל העסק נדרש לתת ערבות אישית על מלוא הסכום (בנוסף לערבות של המדינה). כמו כן יש לספק לבנק בטחונות:

 

* עסקים בהקמה - 10% מהסכום של עד 300,000 ש"ח ועוד 25% על היתרה.


* עסקים פעילים - 25% מגובה ההלוואה


* מסלול השקעות בתעשייה - 30% מהסכום המבוקש

 

מי זכאי להגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה מקרן לאומי ?

 

על מנת להגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה לאומי לא חייבים להיות לקוחות של בנק לאומי.


האופציה פתוחה לעסקים שההיסטוריה הפיננסית שלהם נקיה לחלוטין, שאין להם חובות לרשויות המס, שחשבונותיהם לא מוגבלים וגם לא מועמדים להגבלה, שחשבונות בעלי המניות שלהם גם כן לא מוגבלים ולא מעוקלים, שהם לא בתהליך של פירוק/ כינוס נכסים/ הסדר נושים/ הקפאת הליכים ושאין להם חובות שמוגדרים כ"פגומים".

 

בנוסף ישנן הגדרות ספציפיות בחלק מהמסלולים: למשל חקלאי הוא מי שהתוצרת שלו היא מן מהצומח ולא בעלי חיים. במסלול עמותות חברתיות נדרשות התקשרויות עם המדינה בהיקף של לפחות 120% מהסכום המבוקש.

 

מה כולל תהליך קבלת הלוואה בערבות מדינה מבנק לאומי?

 

 

  • השלב הראשון הוא הגשת בקשה לאחת משתי החברות שמבצעות את התהליך, BDSK או GSE (גיזה זינגר אבן). לבקשה יש לצרף מסמכים רבים - פירוט בהמשך.

 

  • השלב השני הוא בדיקה יסודית של העסק, כולל ביקור של אנשי החברה, ועל בסיס זה העברת המלצה לבנק לאומי. הבנק בוחן גם הוא את נתוני העסק, את המטרה עבורה נדרש הכסף ואת גובה ההלוואה. גם אנשי הבנק יוצרים קשר עם העסק כדי לקבל תמונת מצב מלאה.

 

  • השלב האחרון הוא ועדת אשראי שבה חברים נציג של משרד האוצר או הכלכלה, נציג של הבנק ונציג של החברה המלווה. בועדה זו מתקבלת ההחלטה הסופית אם להעניק הלוואה לעסק ואם כן מה יהיה הסכום ובאילו תנאים.

 

מסמכים שיש לספק כדי לקבל מימון הלוואה מקרן בנק לאומי בערבות מדינה

 


רק כ-55% מהבקשות להלוואה בערבות מדינה של בנק לאומי מאושרות, ולכן חשוב מאוד לצרף את כל המסמכים הדרושים וכן ליצור תוכנית עסקית מציאותית - רצוי ומומלץ מאד בעזרת איש מקצוע מקצועי ומיומן.
המסמכים הנדרשים הם:


* דוחות מבוקרים לשנתיים החולפות


* דוחות מע"מ של השנה הנוכחית והשנה הקודמת


* טפסי 102 של העובדים (או טפסי ביטוח לאומי) לשנה הנוכחית ולשנה הקודמת


* דוח פירוט ניכיונות, דוח פירוט הלוואות או לוחות סילוקין עבור כל הלוואה של העסק.


* דו"ח של רשם החברות או רשם העמותות במידה ומדובר בחברה בע"מ או בעמותה.


* ריכוז יתרות ותדפיסי עובר ושב ל-3 החודשים האחרונים בכל אחד מהחשבונות של העסק בכל הבנקים.


* עבור עסקים בהקמה, חברות בשנה הראשונה לפעילותן, עוסקים מורשים וכשיש בעל מניות עם יותר מ-51% מהמניות בחברה - נתונים לגבי החשבונות הפרטיים של בעל העסק


* עוסקים מורשים שאינם מוגדרים כחברה נדרשים להציג גם שומות מס ודוחות רווח-הפסד

 

כמו כן נדרש תשלום של 250 ש"ח עבור הגשת הבקשה. מומלץ להיעזר ביועץ כלכלי בעל ניסיון בעבודה מול בנק לאומי לגבי הלוואות בערבות מדינה כדי שהבקשה תוגש באופן מדויק ומשכנע, וכדי להבטיח את התנאים הטובים ביותר האפשריים לקבלת הכסף.

 

הפלטפורמה החכמה שלנו תערוך עבורכם השוואה בין היועצים הפיננסיים הרשומים בזירה ותאתר עבורכם עד 3 מבעלי המקצוע המנוסים והמקצועיים ביותר, שמתאימים לטפל בבקשה שלכם. תוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת במקום אחד!

 

מלאו את הפרטים שלכם עכשיו!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות! – CONTACT

 

 

השוואת ספקים בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו