איך לקבל הלוואה לרכישת עסק קיים?

מעוניינים לרכוש עסק פעיל ואתם זקוקים לשם כך להלוואה?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לכם גיוס אשראי וקבלת מימון לרכישת עסק קיים בתנאים אטרקטיביים ומשתלמים ביותר.

 

פעמים רבות, עקב התחרות הרבה השוררת בענפים רבים במשק, בעלי עסקים או יזמים צעירים מעוניינם להתפתח לכיוונים נוספים או לקבל נתח שוק נוסף ולקוחות חדשים בלי כל הפרוצדורה של פתיחת עסק חדש. האפשרות העומדת לפניהם היא רכישת חברה או עסק קיים שפעיל ומתפקד ובכך להכנס במהירות לשוק בלי לחוות את כל הפרוצדורות המתישות בפתיחת עסק חדש.

 

הלוואה לרכישת עסק קיים

 

יזם המעוניין לרכוש עסק פעיל יכול להזדקק במקרים רבים למימון חיצוני משום שההוצאות עלולות להיות גבוהות יותר ממה שהוא יכול להרשות לעצמו בשלב זה. בנוסף לכך, כאשר מתבצעת רכישת כזאת, בעל העסק הנרכש בדרך כלל ידרוש סכומים גבוהים יותר מהשווי האמיתי של השוק בעסק הזה (פרמיה). לכן, הסיטואציה הזו יכולה להביא את היזם לצורך בהלוואה חיצונית.

האפשרויות העומדות בפני היזם המעוניין לקבל הלוואה לרכישת עסק קיים, הן הבנקים, גופים חוץ בנקאיים, חברות פנסיה וביטוח וכדומה. נטילת הלוואה מהבנק יכולה להיות מורכבת יותר בגלל הקשחת התנאים במתן אשראי לעסקים. אחרי המשבר הכלכלי ב 2008 בארה''ב, הורה הרגולטור לבנקים להגדיל את ההון העצמי ולהפטר מנכסים רעילים. ההוראה הזו הגדילה את הקושי נטילת הלוואות וכעת נדרשים הלווים להציג לבנק בטחונות ברמה גבוהה יותר.

 

4 דרכים להשגת הלוואה לרכישת עסק קיים

 

1. הלוואה מהבנק - כיום בנקים מוכנים לעיתים לבוא לקראת יזמים צעירים ולתת להם הלוואה לרכישת עסק פעיל גם ללא הון עצמי. בשל העובדה שמדובר בהלוואה מסוכנת מצד הבנק, ההלוואות הללו ניתנות בתנאים לא הכי אטרקטיביים ועם רביות גבוהות. בנוסף, תצטרכו להציג לבנק בטחונות ברמה גבוהה וכן את התוכנית העסקית שלכם ומידת הכדאיות שלה. הבנק יבדוק גם את הסטוריית האשראי שלכם ורק במידה שה BDI שלכם יהיה חיובי בנוסך לכל התנאים שכתבנו לעיל, תוכלו לקבל את ההלוואה.

 

2. הלוואה מקרן נתן - קרן נתן היא קרן פילנטרופית המציעה הלוואה עד סכום של 240,000 ש''ח לצורך הקמת עסק עצמאי. זו הלוואה שניתנת ללא ריבית וללא דרישה להון עצמי קיים. לשם קבלת ההלוואה תצטרכו לעמוד בכמה תנאים ולהציג תכנית עסקית מפורטת וכן להיות בעלי נסיון בתחום של העסק אותו אתם מעוניינים להקים.

 

3. הלוואה מהאגודה להלוואות ללא ריבית IFLA  - האגודה להלוואה ללא ריבית, IFLA מעניקה הלוואות לפתיחת עסקים קטנים ללא ריבית והצמדה עד לסכום של 90,000 ש''ח, בפריסה של עד 45 חודש. לשם קבלת ההלוואה עליכם לפנות בבקשה לאגודה ולהציג מסמכים ודוחות מתאימים וכן תוכנית עסקית מפורטת למטרת ההלוואה. כבטוחה להלוואה תדרשו להחתים שלושה ערבים מתאימים.

 

4. הלוואה בערבות המדינה - הלוואה הניתנת על ידי כמה בנקים בישראל שהמטרה שלה לסייע ולעזור בהקמה של עסקים קטנים ובינוניים. ההלוואה מתאפשרת עקב הערבות שהמדינה מעניקה לבנק. המדינה מעמידה לבנק את הבטוחות הנדרשות לפי גובה ההלוואה ולכן ההון העצמי שידרש מכם יהיה מינימלי ויעמוד על 10% - 25% בלבד.

 

הלוואה לקניית עסק קיים מגופים חוץ בנקאיים

 

לעומת האפיק הבנקאי שבו עליות הריבית נמוכות יותר ונתונות לפיקוח בנק ישראל, קבלת אשראי מחברות חוץ בנקאיות יכול להביא לתוצאות גבוהות יותר עבור היזם הרוכש. אמנם, הסיכוי לקבלת הלוואה עולה במידה משמעותית וכן חברה חוץ בנקאית יכולה להציע גמישות רבה יותר ללווים, בכל מקרה, ככל שהלווה יציג נתונים טובים יותר על רווחיות העסק והסטוריית אשראי חיובית שלו, כך התנאים של ההלוואה יהיו טובים הרבה יותר.

 

אני יזם המעוניין לרכוש עסק קיים, איך עושים זאת?

 

מכיוון שהאפשרויות לכך כיום הן מגוונות ורחבות מאד, קל מאד לאבד את עצמכם בכל התהליך הזה ובסופו של דבר לשלם כספים מיותרים לגופים שונים. התייעצות עם אנשי מקצוע נכונים יכולה להביא לחיסכון משמעותי וכן לקצר את זמן החיפוש אחר האפציה המתאימה. כאן בקונטקט, תוכלו לתייעץ עם היועצים הכלכליים שלנו שינחו אתכם צעד אחר צעד בבחירת האופיצה הנכונה ביותר עבורכם. 

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת החכמה שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצים כלכליים מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בגיוס הלוואות לרכישת עסק.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועץ פיננסי בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו