איך לקבל הלוואה לעסק בקשיים?

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שהעסק שלכם נמצא בקשיים ואתם מחפשים מקורות מימון או הלוואה לעסק.

 

אנחנו נדאג לכך שתוכלו לקבל אשראי או הלוואה לעסק, גם אם העסק שלכם מסורב בבנק או נקלע לקשיים כלכליים.

 

בשנים האחרונות אנו עדים לקשיים ההולכים ומתגברים בתחום גיוס האשראי הבנקאי לעסקים בסכומים גבוהים. המצב הזה פוגע גם בלקוחות הפרטיים שהמעוניינים לרכוש נכס וגם ובעיקר בלקוחות העסקיים. הדבר הופך להיות מורכב יותר כאשר מדובר בעסק הנמצא בקשיים כלכליים. במקרה כזה הסיכויים שלו לגיוס הלוואה בנקאית שואף לאפס.

 

מדוע אשראי זמין חשוב לכל בעל עסק?

 

מהות העבודה כעצמאי ותפעול שוטף של עסק מצריכה מהעצמאי להיות בעל אשראי שוטף מגוף פיננסי כזה או אחר. הסיבה לכך היא חוסר הוודאות שיש לבעלי עסקים ברמה החודשית, ההוצאות השוטפות והקבועות יחד עם ההכנסות והמכירות שלא ניתן לצפות מראש כמה יכנסו. בכדי לאזן את התקציב בזמנים פחות טובים בעלי עסקים רבים נוטלים הלוואות חיצוניות.

 

מהיכן ניתן לקבל הלוואה לעסק בקשיים או לעסקים מוגבלים בבנק?

 

בעל עסק שמצליח להגיע לקבלת הלוואה בנקאית מתאימה, עומד בדרך כלל בשורה של קריטריונים הנדרשים במחלקת האשראי העסקי. בדרך כלל לקוחות כאלו נמצאים בקשר טוב עם הנהלת הבנק וכנראה שהעסק שלהם רווחי לאורך זמן והם יכולים להציג בטחונות גבוהים ובעךי ערך. 

לעומתם, בעלי עסקים הנמצאים במצב פיננסי רעוע ומעוניינים להציל את העסק שלהם ולקבל הלוואה גדולה לשם כך לא יכולים לפנות לבנקים מכיוון שהם יקבלו סירוב מיידי. האפשרות הטובה ביותר העומדת לרשותם נמצאת בדרך כלל בגופים החוץ בנקאיים כמו חברות כרטיסי אשראי, חברות פנסיה או עסקים העובדים בתחום האשראי העסקי. הכיוון הזה של גוף חוץ בנקאי לצורך מימון האשראי בוא בעל יתרונות וחסרונות, אבל הסיכוי לקבל בו אשראי לעסק מוגבל או הלוואה לעסק בקשיים גדולים במידה רבה.

 

יתרונות של הלוואה חוץ בנקאית לעסקים בקשיים

 

1. אישור ההלוואה בהליך מקוצר - לעומת ההליכים הארוכים הדרושים להלוואה בסדר גודל כזה מהבנק, נטילת הלוואה חוץ בנקאית היא תהליך מהיר וברוב המקרים תנאי ההלוואה יסגרו מול הנציג הנוכחי שעימו מתנהל המשא ומתן, כך לא תצטרכו להמתין לאישורים נוספים מסמכויות אחרות בחברה.

 

2. גמישות בתנאי ההלוואה - חברות האשראי החוץ בנקאי מתחייסות בגמישות לפרמטרים כמו: תקופת הגרייס, מועדי התשלום ואורך תקופת ההלוואה, לעמת הבנקים בהם פרמטרים אלו לא ניתנים לשינוי. חברות אלו מנסות ''לתפור'' את ההלוואה במדויק לצרכיו של בעל העסק וליכולת ההחזר שלו. לכן עסקים הנמצאים בקושי של נזילות נקודתי יכולים לפתור אותו על ידי נטילת הלוואה חוץ בנקאית הנלקחת על סמך ההכנסות הצפויות בעתיד וכך לא להגרר למצב של החזרת צ'קים וכד'.

 

3. אין השפעה על מסגרת האשראי הבנקאי - להלוואה בנקאית שנלקחת לעסק יש השפעה ישירה על חשבון הבנק ועל הדרך שבה הבנק מתייחס לעסק. בדרך כלל הלוואה בנראית גם משפיעה על הגדלת האובלינגו ומסגרת האשראי הבנקאי וכן על המוניטין של העסק. בהלוואה חות בנקאית לעומת זאת, אין השפעה על מסגרת האשראי וכן היא לא מגדילה את האובלינגו של העסק.

 

4. הלוואה גדולה יותר - לחברות ההלוואות החוץ בנראיות יש אפשרות לאפשר נטילת הלוואות עסקיות בסדר גודל גבוה יותר מאשר אלה המוצעות על ידי הבנק. זה מה שהופך אותן לאטרקטיביות יותר עבור עסקים גדולים העובדים בהיקפים םיננסיים גדולים יותר מעסקים קטנים או בינוניים.

 

5. רגולציה שונה - הבנקים וגם חברות ההלוואות החוץ בנקאיות מפוקחים על ידי משרד האוצר, אבל הרגולציה על הבנקים היא המחמירה ביותר, לכן הם גם מערימים קשיים גדולים יותר באישורי ההלוואות לעסקים בקשיים.

 

דברים שכדאי שתדעו:

 

במקרה שקיימות התחייבויות לבנקים, כדאי להשוות את התנאים והריביות של הבנק ושל החברה החוץ בנקאית. יכול להיות שתגלו שמשתלם לכם לקחת הלוואה מהבנק כדי ''ליישר קו'' עם הבנק.

במידה וקיימים חובות לכמה בנקים או למספר גופים, הלוואה חוץ בנקאית אחת שמכסה את כל החובות יכולה להקל עליכם משמעותית בהתנהלות מול כל הגופים האחרים.

וודאו שאתם מבינים את כל מה שנכתב במסמך ההלוואה והשוו בין אפיקי ההלוואות השונים שמוצעים לכם.

 

לסיכום

 

אם אתם מעוניינים בנטילת הלוואה לעסק שלכם ואתם מבולבלים מהאפשרויות הקיימות מה נכון עבורכם ומה לא, אנחנו מזמינים אתכם לפנות לאחד מהיועצים הכלכליים שלנו כאן, בקונטקט שיוכל לעזור לכם ולעשות לכם סדר בראש והכי חשוב, לחסוך לכם זמן וכסף רב.

 

כל מה שעליכם לעשות זה, להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ולקבל מהמערכת החכמה שלנו עד 3 הצעות של יועצים כלכליים מומלצים המתמחים בגיוס הלוואות לעסקים בקשיים.

 

ההצעות שתקבלו יהיו עם התאמה מדוייקת לנתוני הבקשה שלכם ולגובה התקציב שהגדרתם מראש.

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועץ פיננסי בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו